• ساعت : ۱۳:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ 
  • کد خبر : ۳۸۸۷
اكسپو؛ رویدادی بین المللی برای توسعه صادرات و معرفی منبت آباده
مهدی شاکر، دبیر شهر جهانی منبت گفت : اکسپو ۲۰۲۴، بزرگترین رویداد اقتصادی و صادراتی کشور بود که به جهت ارتباط با بازارهای بین المللی در کشور ایران و با حضور بازرگانانی از ۱۲۰ کشور جهان برگزار شد.

دبیر شهر جهانی منبت گفت : اکسپو ۲۰۲۴، بزرگترین رویداد اقتصادی و صادراتی کشور بود که به جهت ارتباط با بازارهای بین المللی در کشور ایران و با حضور بازرگانانی از ۱۲۰ کشور جهان برگزار شد.

مهدی شاکر افزود : دبیرخانه شهر جهانی منبت نیز از این فرصت به خوبی استفاده کرد و با برپایی دو غرفه از منبت شهر آباده در سالن های ۲۵ و ۴۰ نمایشگاه بین المللی تهران، آثار خود را در معرض دید عموم قرار داد.

شاکر با اشاره به اینکه در این نمایشگاه مذاکراتی با بخش خصوصی و متخصص در امر صادرات به کشورهای عمان، بحرین و ترکیه انجام شد افزود : مسئولان و مقامات کشوری نیز از غرفه شهر جهانی منبت بازدید و مشکلات هنرمندان این حوزه مطرح شد.

وی تصریح کرد : تصویربرداری از روند برگزاری اکسپو در بخش صنایع دستی از جمله اقداماتی بود که برای معرفی هنر منبت انجام شد.

دبیر شهر جهانی منبت با اشاره به اینکه حضور صنعتگران شهرستان آباده در این نمایشگاه باعث کسب تجربه جهت ارتقای این هنر و تسریع در فروش محصولات خواهد شد، افزود : برای فروش بهتر، قیمت گذاری اجناس باید رقابتی و دقیق باشد و آثار دارای ترکیب، طراحی و ساخت نو باشند و از تکرار یک‌ نوع کالا ممانعت شود تا بتوان برای فروش این محصولات گام های موثری برداشت.

شاکر با تاکید بر اینکه تولید ۳۰ درصد آثار با محور کالاهای خاص و سفارشی و ۷۰ درصد آثار با قیمت های مناسب توسط هنرمندان تصریح کرد : استفاده از نقوش و طراحی اصیل مربوط به شهر آباده میتواند علاوه بر معرفی این شهر، باعث شکوفایی و رشد هنر منبت شود.

شاکر افزود : هنرمندان می توانند بسیاری از آثار را کاربردی از جمله قاب گوشی، خودکار و جعبه های جواهر طراحی و خلق کنند و باقیمانده را به ساخت وسایل تزیینی اقدام کنند.

وی تصریح کرد : هنرمندان با توسعه کارگاه های منبت و تولید انبوه می توانند گام مهم و موثری را در گسترش صادرات و فروش محصولات بردارند.

photo11199491254.jpgphoto11223644824.jpgphoto11199497107.jpgphoto11199490586.jpgphoto11199492645.jpgphoto11199497294.jpgphoto11199491494.jpg

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0